{ "type": "identify", "data": { "id":"None", "user": { "email": "d41d8cd98f00b204e9800998ecf8427e", "signupDate": "", "gender": "", "permission": "no" } } }
{ "type": "pageViewed", "data": "" }
{ "type": "gtmStart" }

ÜYELİK İLE YAPACAĞINIZ İLK ALIŞVERİŞİNİZE ÖZEL %10 İNDİRİM: 'HOSGELDINIZ10'

TERCİHLER
TR
Tercihler
Ülkeler
Dil
Türkçe
Para Birimi
TL

for future image

Her gün, değer zincirimizdeki her adımda doğal kaynakları ve ekosistemleri korumak, küresel ısınmanın etkisini sınırlamak ve çalışma koşullarını iyileştirmek için hareket ediyoruz. Sandro, ayrıca müşterilerine üretim sitelerinden ham madde kaynaklarına kadar yaratımlarının adımlarını izlemelerine olanak tanıyan detaylı ve şeffaf bilgiler sağlamak için Fransız start-up Fairly Made ile işbirliği yapıyor. 1984 yılından beri, Sandro'nun Paris merkezli stüdyolarında, tasarım ekipleri zarif bir cazibe ve ayırt edici bir Paris dokunuşu ile hazır giyim koleksiyonları ve aksesuarlar yaratmaktadır. Sandro'nun kurucuları ve kreatif direktörleri olan Evelyne ve Ilan Chetrite, cömert ve gururlu gerçek bir topluluk ruhu oluşturdu. Her sezon, moda evi, genişleyen bir aile gibi hissettiriyor. Ürünlerimizle yüksek kalitede moda üretmeyi ve lüksü erişilebilir kılmayı önceliğimiz olarak benimsedik. Şimdi, insanlar ve gezegenimizle ilgili artan sorumluluklarımızı da yerine getirmek ve müşterilerimize şeffaf olmak istiyoruz. Birkaç yıldır, Sandro daha sorumlu ve daha sürdürülebilir moda geçişini kolaylaştırmak için çabalarını arttırmaktadır. Değer zincirimizdeki her adımda doğal kaynakları ve ekosistemleri korumak, küresel ısınmanın etkisini sınırlamak ve iş ortaklarımızın çalışanlarının çalışma koşullarını daha iyi yapmak için çaba harcıyoruz. Yol zorluklarla dolu olsa da, aynı zamanda birçok öğrenme fırsatı da sunuyor. Bu süreçte, şirketimizin kapılarını daha da genişletmek ve işimizin perde arkasında neler olduğunu göstermek istedik. Bizi takip edin!

MERCEK ALTINDA...
for future image MALZEMELERİMİZ VE BAKIMLARI Detaylı Bilgi
for future image GİYSİ VE AKSESUARLARIMIZIN ÜRETİMİ Detaylı Bilgi
for future image SANDRO İZLENİLEBİLİRLİK Detaylı Bilgi
for future image KOLEKSİYONLARIMIZIN TAŞINMASI VE DAĞITIMI Detaylı Bilgi
for future image ŞEFKATLİ SANDRO AİLESİ Detaylı Bilgi
MALZEMELERİMİZ VE BAKIMLARI
Giysi ve aksesuarlarımızı yaratmanın başlangıç noktası, bunları yapmak için kullanılan hammaddelerin seçimi ve üretimidir. Değer zincirlerimizin yukarısı aynı zamanda sektörümüzün çevresel etkisinin en önemli kısmının yattığı yerdir.

Kullandığımız malzemeleri seçerken büyük özen gösteriyoruz. Amacımız, müşterilerimize pamuk, keten, viskon, yün ve kaşmir gibi hem insanlara hem de gezegene saygı gösterilerek yetiştirilmiş yüksek kaliteli malzemeler sunmaktır. Bunlar, kendilerine birçok nitelik kazandıran doğal hayvan veya bitki liflerinden elde edilmektedir. Bu amaçla, mevcut en katı uluslararası sertifikalara dayanarak tedariğimizdeki etiketli çevreye duyarlı hammaddelerin oranını artırmaya devam ediyoruz.

Tasarımlarımızda kullandığımız her bir malzemenin çevresel ve sosyal etkilerini göz önünde bulundurarak, şu anda çabalarımızı organik pamuk, Ecovero sertifikalı viskon, RWS sertifikalı yün, LWG sertifikalı tabakhaneler ve en yeni çevreye duyarlı malzemeler üzerinde yoğunlaştırıyoruz. Denimlerimizin çevreye duyarlı bir şekilde yıkanmasını, polyester, keten vb. gibi geri dönüştürülmüş malzemeleri de unutmamak gerekir.

Bu "sorumlu" malzemeler ekonomik ve tedarik açısından gerçek bir zorluk teşkil etmektedir. Esasen, bunların stokları sınırlıdır ve tedarikçilerimizle ortaklıklarımızı güçlendirerek bulunabilirliklerini garanti altına almak için elimizden geleni yapıyoruz. Bu uzun vadeli ortaklıklarla güçlenen Sandro, zincirdeki çeşitli oyuncuların alımlarını garanti ve güvence altına almalarına yardımcı olmak için hacim ve görünürlük taahhütlerini paylaşabilmektedir.

Dahası, Sandro'da kreasyonlarımızın uzun ömürlü olmasını ve özenle seçilmiş, yüksek kaliteli malzemelerimizin güzelliğinin kalıcı olmasını istiyoruz. Bu nedenle kalite uzmanlarımız, günlük yaşamda parçalarınıza iyi bakmanıza yardımcı olmak için malzemeye göre bakım tavsiyeleri sunmaktadır.
2022
Neredeyiz?
Kadın ve erkek koleksiyonlarımızın %52'i geri dönüştürülebilir ya da geri dönüştürülmüş materyallerden üretilmiştir.
2025
2025 Hedefimiz:
Kadın ve erkek koleksiyonlarımızın %80'ini geri dönüştürülebilir ya da geri dönüştürülmüş materyallerden üretmek.
for future image
PAMUK
Pamuk, dünyada en yaygın üretilen doğal bitki materyalidir ve tekstil endüstrisinde en yaygın kullanılanlardan biridir.

Organik pamuk hem etik hem de ekolojik bir seçimdir. Tohumların ekiminden pamuğun hasadına kadar, bitkiler pestisit, böcek ilacı veya kimyasal gübre kullanılmadan yetiştirilir ve GDO içermez. Yetiştirilme şekli ekosistemlere saygılıdır, toprağı çürütmez, geleneksel pamuğa göre daha az su tüketir ve üreticiler için toksik değildir.

Organik pamuk halen nadirdir ve dünya pamuk üretiminin çok küçük bir kısmını temsil etmektedir. Her yıl daha fazla üreticinin organik tarıma geçiş yapabilmesini sağlamak için tarım sektöründekilerle birlikte çalışıyoruz. Bu, verimlerini ve çiftliklerinin sürdürülebilirliğini korumakla ilgilenen herkes için gerçek bir zorluk teşkil ediyor. Sandro'daki rolümüz, müşterilerimiz ve kendimiz için, seçilen organik pamuğun Avrupa yönetmelikleriyle ilgili titiz gereklilikleri karşılayan standart koşullar altında üretilmesini sağlamaktır.
2022
Neredeyiz?
T-shirtlerimizin %90'ı ve sweatshirtlerimizin %50'si organik pamuktan üretilmiştir.
2025
2025 Hedefimiz:
İlgili ürünlerin %85'ini organik pamukla üretmek.
for future image
YÜN
Doğal ve dayanıklı bir malzeme/elyaf olan yün, sıcak tutma özelliği ve kolay boyanabilmesiyle öne çıkar. Kazaklardan, kostümlere, hırkalardan elbiselere, montlara ve hatta bazı aksesuarlara kadar birçok alanda kullanılmaktadır. Yünün çevresel etkisi, hayvan yetiştiriciliğinden kaynaklanan sera gazı emisyonları, toprak bozulması ve hayvan refahı ihlalleriyle ilişkilidir. Koyunların iyi muamele görmesi ve beslendikleri arazinin sorumlu bir şekilde yönetilmesi için oluşturulan "Sorumlu Yün Standardı" (RWS) yönergelerine uygun olarak üretilen yün kullanılmaktadır.
2022
Neredeyiz?
Yün içeren ürünlerimizin %30'u hayvan sağlığına ve çevreye saygılı tekniklerle üretilmiştir.
2025
2025 Hedefimiz:
Yün içeren ürünlerimizin %85'ini hayvan sağlığına ve çevreye saygılı tekniklerle üretilmek.
for future image
VİSKON
Tekstil endüstrisinin temel malzemelerinden biri olan viskon, dayanıklı, yumuşak, akışkan ve giyim için rahat kumaşlar yaratmanıza olanak tanıyan son derece çok yönlü bir malzemedir. Viskon, ahşap, pamuk, bambu veya eukaliptüs gibi bitki selülozları kullanarak yapay lifleri yeniden oluşturan bir kimyasal işlemle elde edilir. Kirlilik yaratmanın yanı sıra, bu işlem, artan sayıda üreticinin hem orman yönetimi hem de lif üretim süreci üzerinde daha sorumlu davranmak için harekete geçmesi gereken doğal kaynakların büyük bir kısmını tüketir. Dünya ormanlarının sadece %5'ini kapsayan FSC (Forest Stewardship Council) sertifikasyonu, ağaç veya ağaç selülozundan yapılan yapay tekstil lifleri ve ambalaj gibi ürünlerin üretiminde kullanıldığı ormanların sürdürülebilir yönetimini teşvik eden uluslararası bir sertifikadır. FSC veya PEFC sertifikalı ahşap liflerin sorumlu kaynak kullanımının ötesinde, çevre dostu Lenzing™ Ecovero™ viskon, Lyocell Tencel ile benzer şekilde dayanıklı ve nefes alabilen bir malzemedir ve üretim süreci AB Ekolojik Etiketi tarafından belirlenen sıkı çevresel standartlara tabidir. Lenzing™ Ecovero™ liflerinin üretimi, geleneksel viskona kıyasla% 50'ye kadar daha az emisyon ve su tüketimi üretir.
2022
Neredeyiz?
Viskoz ürünlerimizin %45'i sürdürebilir tekniğe uygun ormanlardan ya da ECOVERO markalı materyalden üretilmiştir.
2025
2025 Hedefimiz:
Viskoz ürünlerimizin %100'ünü sürdürebilir tekniğe uygun ormanlardan ya da ECOVERO markalı materyalden üretmek.
GİYSİ VE AKSESUARLARIMIZIN ÜRETİMİ
Sandro koleksiyonlarının prototipleri Paris'in kalbindeki tasarım stüdyolarında ve konfeksiyon atölyelerinde üretilmektedir.

Üretim, aralarında Portekiz, Fransa, İtalya, Türkiye, Çin, Fas, Tunus ve ABD'nin de bulunduğu 30 ülkedeki 110 ortak tesiste gerçekleştirilmektedir. Ortaklarımızı seçme şeklimiz, her şeyden önce, sosyal ve çevresel denetimlere güvenirken, genellikle yetersiz olan teknik uzmanlık arayışından kaynaklanmaktadır.

Bu aşamada karşılaştığımız başlıca sorunlar çalışma koşulları, üretim tesislerinin çevresel ayak izi ve boyama, ağartma ve tabaklama gibi belirli işlemlerin sağlık ve çevresel etkileriyle ilgilidir.

Sandro, üretim zincirindeki tüm adımları takip ederek koleksiyonlarının izlenebilirliğini sürekli olarak geliştirmektedir. Bunu daha da sorumlu hale getirmek için, tedarikçilerimizle yürütülen denetimleri geliştirmeye ve üretim sürecinin çevresel etkisini azaltmaya odaklanıyoruz.

Daha az üretmek ve daha iyi üretmek bizim için günlük bir kaygıdır. Bu amaçla, koleksiyonların yapısı üzerinde çalışıyoruz. Örneğin, 2017 ve 2020 yılları arasında koleksiyonlarımızın boyutunu %25 oranında azalttık. Üretilen hacimleri mümkün olan en iyi şekilde ayarlayarak, sezon sonunda kalan stok hacimlerimiz Covid'e rağmen 2018 ve 2021 yılları arasında küresel olarak %27 azaldı.
for future image
Image 2
TEDARİKÇİ DENETİMİ
Sandro kendini etik ve sorumlu üretime adamıştır. Aslında, tedarikçilerimizin ve üreticilerimizin çoğu Sandro'nun dünya çapındaki başarısıyla büyüyen uzun soluklu ortaklarımızdır. Onlarla ayrıcalıklı ilişkiler sürdürüyor ve en yüksek çevresel ve sosyal standartları uygulamaları için onları sürekli teşvik ediyoruz.

Üretim zincirimizdeki farklı aşamaları birbirinden ayırmak için, tedarikçilerimizi onlara yakınlık derecemize göre 1. kademeden 4. kademeye kadar sınıflandırıyoruz. 1. kademe, üretim sürecinin son aşamasını, yani ürünü piyasaya sürmeden önceki son adımı belirtir.

Özellikle insan hakları ve iş hukuku alanındaki bu koşullar, genel satın alma koşullarımızda ve Tedarikçi Davranış Kurallarımızda resmileştirilmiştir. Bunlara uyulmasını sağlamak için uzman ve bağımsız üçüncü taraflarca düzenli denetimler düzenliyoruz.

Uluslararası tedarik zincirlerindeki çalışma koşullarını iyileştirmeyi amaçlayan bir kurumsal sosyal uygunluk girişimi olan BSCI (Business Social Compliance Initiative); SMETA (Sedex Members Ethical Trade Audit) ve WRAP (Worldwide Responsible Accredited Production) sosyal denetim protokolleri, WCA (Workplace Conditions Assessment) programı ve insana yakışır iş ile ilgili sosyal sorumluluk için SA 8000 standardının uzmanlığına güveniyoruz.
Image 2
ÜRETİM SÜRECİMİZİN ÇEVRESEL ETKİLERİNİ AZALTMAK
Enerji tüketimi, doğal kaynak yönetimi, boyama ve terbiye işlemleriyle ilişkili hava ve su yollarının kirlenmesi. Bunlar, koleksiyonlarımız boyunca ölçtüğümüz ve azalttığımız göstergelerdir.

Tedarikçilerimizi uluslararası kabul görmüş çevre sertifikaları almaları konusunda destekliyoruz. Bunlar, daha az kirletici olan, daha az sera gazı yayan ve doğal kaynaklara, ekosistemlere ve işçi sağlığına daha saygılı olan üretim yöntemlerine doğru ilerlememizi sağlar.

Özellikle, sırasıyla çevresel kaygıları entegre etmeyi ve kuruluşların enerji performansını iyileştirmeyi amaçlayan ISO 14001 ve Bluesign sertifikasyon standartlarına; sürdürülebilir ve sorumlu deri üretimi için bir denetim protokolü olan LWG (Leather Working Group) sertifikasyonuna (altın, gümüş ve bronz derecelendirmeler) veya tekstil ve deri endüstrisinin tüm işleme seviyelerindeki üretim tesislerini değerlendiren ve sağlık ve ekolojik niteliklerini belgelendirmeyi ve vücut ve çevre için toksik olan ürünlerin bulunmadığını garanti etmeyi amaçlayan bağımsız OEKO-TEX® STeP sertifikasyonuna güveniyoruz.
for future image
SANDRO İZLENİLEBİLİRLİK
Moda endüstrisinde daha sorumlu bir yaklaşıma doğru ilerleme bağlılığımızın bir parçası olarak, önceliklerimizden biri ürünlerimizin nereden geldiği konusunda daha fazla şeffaflık sağlamaktır. Bu nedenle, Fransız çevre teknoloji start-up'ı Fairly Made ile işbirliği yaparak, ürettiklerimizin bir kısmının yolculuğunu takip ediyoruz ve bu yolculuk 2022 Yaz koleksiyonuyla başlıyor: Ürün etiketinde veya web sitesinin ürün sayfasında bulunan QR kodu aracılığıyla, üretim zincirinin her aşamasında yer alan tedarikçilerle ilgili tamamen şeffaf bilgiler sağlıyoruz. Hammaddelerin kaynağından imalat ve işleme tesislerine, depolarımıza ulaşmadan önce kat edilen kilometrelere kadar her adımın tedarikçileri hakkında tamamen şeffaf bilgi sağlayan izlenebilirlik kaydını sunuyoruz. Bu kayıt ayrıca belirtilen izlenebilirlik puanını da içermektedir. Bu değerli aracı, tüm koleksiyonlarımızda 2025 yılına kadar kullanıma sunmayı umuyoruz.
KOLEKSİYONLARIMIZIN TAŞINMASI VE DAĞITIMI
Üretim aşamasının ardından, koleksiyonlarımız 40 ülkedeki fiziksel satış noktalarımıza gönderilir veya müşteriler online sipariş verdiklerinde doğrudan kendilerine gönderilir.

Dağıtımımızın etkisini azaltmak için, satış noktalarımızın tasarımı ve yönetimi üzerinde çalışıyor ve düşük karbonlu taşıma ve teslimat yöntemlerinin kullanımını en üst düzeye çıkarıyoruz.
Image 2
ENERJİ TÜKETİMİ VE MAĞAZA TASARIMI
Mümkün olduğunca yenilenebilir enerji ve düşük enerjili aydınlatma kullanarak, satış noktalarımızdaki enerji tüketimini sürekli olarak azaltmaya çalışıyoruz.

Ayrıca, mağaza tasarımı için geri dönüştürülmüş ve geri dönüştürülebilir malzemeleri tercih ediyoruz. 2020'den bu yana, sorumlu malzemeleri (kireç bazlı mineral duvar sıvası, doğal pigmentler ve mermer tozu, FSC etiketli ormanlardan ahşap vb.) içeren yeni, daha çevre dostu bir konsept kullanarak tüm mağazalarımızın tasarımını yeniden yapmak için çalışıyoruz.
2022
Neredeyiz?:
Fransa'da bulunan şubelerimizin %100 yeşil elektriğe sahiptir.
Fransa ve Avrupa'daki mağazalarımızın ışıkları 10'dan sonra kapatılır.
Yeni açılan mağazalarımızın ve renove edilen mağazalarımızın %100'ü eko tasarım kriterlerine sahiptir.
Alışveriş torbalarımız FSC sertifikalıdır.
Image 3
DÜŞÜK KARBONLU TESLİMAT
Online alışverişi daha sürdürülebilir hale getirmek için düşük karbonlu teslimat yöntemleri geliştiriyoruz. Mümkün olduğunca yenilikçi teslimat hizmetlerinden yararlanıyor ve iade ve değişimlerin mağazalarda yapılmasını teşvik ediyoruz.
2022
Neredeyiz?:
Ürünlerimizin %78'i deniz ya da kara yoluyla taşınır.
2025
2025 Hedefimiz:
Ürünlerimizin %90'ının deniz, tren* ya da kara yoluyla taşımak.
ŞEFKATLİ SANDRO AİLESİ
Sandro gerçek bir aile olduğu kadar geniş bir aile olmakla da ilgili olduğundan, amacımız daha sorumlu bir modaya doğru ilerlemek ve aile ruhunu geliştirmektir, böylece tüm personel kendini işin içinde hisseder ve kolektif çabanın bir parçası olur. Bu, kurucunun vizyonudur; herkese açık, herkesle ilgilenen ve tüm yetenekleri teşvik eden bir aile. Sandro'da çalışmış, çalışmakta olan veya çalışacak olan herkes, kendilerine bağlı bir markanın insani ve otantik değerlerini hissetmiştir, hissetmektedir veya hissedecektir.
Image 2
TOPLUMSAL CİNSİYET EŞİTLİĞİ
Sandro hem erkeklere hem de kadınlara hitap eder, denklik ve eşitlik değerlerimizin merkezinde yer alır. Sandro'da kadınlar ve erkekler önemlidir. Sandro hem erkeklere hem de kadınlara hitap eder, denklik ve eşitlik değerlerimizin merkezinde yer alır. Sandro'da kadınlar ve erkekler önemlidir.
Image 3
SÜRDÜRÜLEBİLİR MODA KONULARINDA EĞİTİM
Sandro'da öğrenmek temel bir değerdir. Bu nedenle eğitim kurslarını tüm personelimiz için erişilebilir kılıyoruz, böylece sürdürülebilir moda konularının farkında olurlar ve kolektif olarak bağlı olduğumuz kadar kişisel olarak da bağlı olurlar.
Image 1
İÇSEL HAREKETLİLİK
Büyük bir aile olmak, herkesin isteklerini kapsamak ve kariyerlerine ve hırslarına göre gelişmelerine izin vermek anlamına gelir. Bu anlamda Sandro, çalışanlarını kendilerini evlerinde hissetmeleri için uzun vadeli olarak desteklemektedir.